Depilacja światłem – prosty sposób na pozbycie się owłosienia

0
1725

Piękne, gładkie ciało bez owłosienia to marzenie każdej kobiety, niezależnie od pory roku. Regularna depilacja maszynką czy nawet woskiem nie jest długotrwała, a dodatkowo może być uciążliwa. Istnieje jednak wiele sposobów na całkowite lub częściowe pozbycie się problemu niechcianych włosków. Dziś bierzemy pod lupę zabiegi, które są najbardziej popularne w obszarze depilacji.

Depilacja laserowa

Ten rodzaj trwałej depilacji jest najbardziej popularny wśród kobiet. Depilacja laserowa wykonywana jest za pomocą różnego rodzaju maszyn. Wiązka lasera wychwytuje z obszaru naszego ciała ciemny barwnik – melaninę, która znajduje w cebulkach naszych włosków. Pochłania ona światło lasera, co powoduje jej podgrzanie. Finalnie, melanina ulega destrukcji, co skutkuje gładkim ciałem, bez włosków na długi czas. Większość laserów, wykorzystywanych do depilacji, posiada głowicę z funkcją chłodzącą, dzięki czemu powierzchnia ciała nie zostaje poparzona, a zabieg jest całkowicie bezpieczny. Kobiety decydują się najczęściej na depilację laserową nóg, pach, okolic bikini, wąsika i pleców. W zależności od powierzchni depilowanej części ciała, zabieg może potrwać nawet do kilkunastu tygodni.

Depilacja IPL – fotodepilacja

Depilacja IPL to innowacyjny sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia. Kobiety pokochały tę metodę za jej spektakularne efekty i trwałość. Nie jest to laser, ale działa na podobnych zasadach. Depilatory IPL wytwarzają promienie świetlne o różnej długości fal. Promieniowanie wnika w skórę, a gdy na napotyka melaninę – wchłania ją, co w efekcie skutkuje jej zniszczeniem. Precyzyjne działanie wpływa na to, że metoda jest bezbolesna i dokładna, ponieważ nie uszkadza innych struktur skóry. Przeciwwskazaniem do wykonywania fotodepilacji jest karmienie piersią, ciąża, posiadanie metalowych elementów w miejscach depilacji, oraz choroby takie jak: cukrzyca, opryszczka, epilepsja, bielactwo, łuszczyca czy nowotwory, oraz fotoalergia.

Depilacja światłem w domu

Domowe urządzenia do fotodepilacji są bezpieczne, a zabieg ten możemy bez trudu wykonać w zaciszu własnej łazienki. Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń do fotodepilacji (depilator możesz zakupić na stronie Medwil). Warto dopasować je do swoich osobistych oczekiwań. Zabiegi warto wykonywać raz w tygodniu przez okres od 4 do 12 tygodni. Fotodepilację możemy podzielić na dwa proste kroki. Najpierw golimy maszynką wybrane miejsce, tak by na powierzchni skóry nie było włosków, a następnie do suchej i czystej skóry przykładamy urządzenie. Niektóre urządzenia IPL posiadają sensor kolorytu, który odczytuje odcień skóry i automatycznie dopasowuje do niego intensywność światła. Dzięki temu, możemy zaoszczędzić czas, ponieważ nie musimy już porównywać odcienia skóry z kartami kolorystycznymi.

Do niedawna, depilacja kojarzyła się z dyskomfortem, bałaganem w łazience lub częstymi i długimi wizytami u kosmetyczki. Na szczęście zabiegi takie jak fotodepilacja usprawniają ten proces, a co najlepsze – możesz je bezpiecznie wykonać samodzielnie w domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here