Jak wybierać materac dla dzieci?

0
2251

Odpowiedni rozwój naszego dziecka zależy od różnych czynników. Jednym z nich jest bez wątpienia solidna dawka snu i miejsce, w którym będzie on w pełni zapewniony. Jak doskonale wiemy, do zdrowego snu potrzeba nie tylko ciszy, lecz również właściwie dobranego materaca dla dzieci. Jak więc wybrać najlepszy model oraz czym się kierować w zakupie?

Wybieramy materac dla dziecka

Niezależnie od tego, czy nasz maluch ma zaledwie kilka miesięcy, czy też kilka lat, każdy rodzic z pewnością wie, że zdrowie jego pociechy jest bezcenne. Samo dbanie o zbilansowaną dietę, odpowiednią dawkę ruchu czy wzmacnianie odporności to nie wszystko. Podczas snu regeneracja ciała i umysłu może nastąpić w najlepszy ku temu sposób, a jednym z gwarantów będzie jakościowy oraz dobrze zaprojektowany materac do łóżeczka. Pamiętajmy, że od właściwego rozwoju fizycznego i psychicznego na wczesnym etapie zależy naprawdę wiele! Czym więc sugerować się podczas zapoznawania się z dziesiątkami dostępnymi na rynku materacami dla maluchów?

Z pewnością na początku warto przyjrzeć się konstrukcji oraz stopniowi twardości, gdyż muszę one być ściśle dostosowane do wciąż rozwijającego się ciała dziecka. Układ kostno-stawowy naszej pociechy nie może ulec zaniedbaniom, ponieważ może mieć to swoje groźne konsekwencje w przyszłości. Kręgosłup powinien mieć optymalne wsparcie, czy to podczas drzemki czy w trakcie nocnego snu. Unikajmy więc zbyt miękkiego materaca do łóżeczka. Wśród konstrukcji nie bez przyczyny dużą popularnością cieszą się modele piankowe, a w szczególności termo- bądź wysokoelastyczne. Taki rodzaj zastosowanych materiałów przy jednoczesnym, właściwym stopniu twardości pozwala na równomierne rozłożenie ciężaru regenerującego się podczas snu, młodego ciała.

Sprawdź ranking łóżeczek turystycznych, a potem wybierz odpowiedni materac!

Wybieramy materac dla dziecka

O czym jeszcze warto pamiętać wybierając materac do łóżeczka

Zdrowie malucha to nie tylko spokojny sen. To również bezpieczna atmosfera wokół niego, pozbawiona toksycznych substancji i szkodliwych materiałów. Zwracaj więc uwagę na jakość oraz pochodzenie komponentów, które posłużyły do wyprodukowania danego materaca dla dzieci. Wiele z nich może zawierać w sobie ropopochodne elementy lub takie, które w niewielkim stopniu miały styczność z naturalnymi surowcami. Co więcej, właściwości antyalergiczne również powinny mieć znaczenie. Warto więc stawiać na antybakteryjne, probiotyczne poszycie czy ekologiczne materiały użyte do stworzenia materaca, dzięki czemu tym bardziej zapewniamy zdrowy sen swojemu dziecku. Będą nimi np. oleje roślinne.

Higiena oraz atesty materacy dla dzieci

Kolejnymi elementami, które warto wziąć pod uwagę, to poziom higieny. Wiele modeli dostępnych na rynku stwarza możliwość łatwego i szybkiego zdejmowania poszycia. W ten sposób możemy w domowych warunkach wyprać je pozbawiając roztoczy czy kurzu.

Wybieramy materac dla dziecka

Pamiętajmy, że materace dla dzieci to przedmiot, którego nie wymieniamy co roku, stąd nie powinniśmy na nim oszczędzać – w końcu maluch spędzi w nim większość doby! Odpowiednie atesty oraz certyfikaty mogą nas dodatkowo utwierdzić w przekonaniu, że wybraliśmy najlepszy model.

» Sprawdź Plantpur jako sklep z materacami dla Twojego maluszka i nie tylko »


Zobacz również ranking łóżeczek dziecięcych

Poprzedni artykułCo pomoże na kaca?
Następny artykułMetody oczyszczania zatok
Miłośniczka sportu i zdrowego odżywiania. Na co dzień trener personalny i instruktorka fitness, wykonująca swój zawód z pasji i powołania. Swoją pozytywną energią do ćwiczeń i dbania o swój wygląd i zdrowie stara się zarażać wszystkich dookoła. Hobbistycznie testerka kosmetyków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here