W jakie akcesoria ortopedyczne powinien być wyposażony rehabilitowany pacjent?
Rehabilitowani pacjenci potrzebują odpowiednich akcesoriów ortopedycznych, dzięki którym będą [...]
TR-Therapy (ang. Targeted Radiofrequency Therapy) jest metodą terapii, której celem jest dostarczenie do tkanki docelowej energii elektromagnetycznej o wysokiej częstotliwości, co powoduje miejscowy oraz przejściowy wzrost temperatury (hipertermia). Możliwość przeprowadzenia tego typu zabiegu umożliwia dedykowana aparatura, którą zapewnia nasza placówka.
Podstawowym założeniem TR-Therapy jest wywołanie precyzyjnie zlokalizowanego w miejscu bólu zjawiska hipertermii. W momencie, w którym określona tkanka nabiera odpowiednio wysokiej temperatury, w jej obrębie dochodzi do wystąpienia szeregu korzystnych zjawisk fizjologicznych. Lokalna hipertermia prowadzi bowiem do rozszerzenia naczyń krwionośnych. Odpowiednio ukrwiona tkanka jest lepiej zaopatrywana w tlen oraz substancje odżywcze, co skutkuje znacznie poprawioną regeneracją. W tak ukrwionej tkance możliwe jest również sprawniejsze usuwanie produktów przemiany materii, zniesienie nadmiernego napięcia mięśniowego oraz usprawnienie „wchłaniania” obrzęków (w tym obrzęków pochodzenia limfatycznego).
Już nawet pojedynczy zabieg Terapii Radiofalowej Ukierunkowanej jest w stanie w sposób drastyczny zmniejszyć dolegliwości bólowe pacjenta. Wskazaniami do tej metody leczenia są przypadłości takie jak:
Dzięki zastosowaniu dwóch różnych trybów pracy aparatury, możliwe jest przeprowadzanie terapii na określonej głębokości poszczególnych tkanek. Przy użyciu elektrody pojemnościowej możliwe jest skupienie energii w obrębie tkanki mięśniowej. Użycie elektrody rezystywnej działa na tkanki o większej impedancji, takich jak przyczepy mięśni oraz więzadła.
Z uwagi na swój charakter zabieg nie wymaga specjalistycznego przygotowania ze strony pacjenta. Ułatwieniem dla pacjenta i osoby przeprowadzającej zabieg jest wygodne ubranie, które umożliwi łatwiejsze odsłonięcie leczonej okolicy. W przypadku pacjentek, które mogą być lub są w ciąży, niezbędne jest wcześniejsze poinformowanie o tym fakcie. Zabiegi zazwyczaj trwają 15-60 minut. Czas trwania procedury, zastosowana częstotliwość fal oraz głębokość penetracji dobierane są indywidualnie.
Rehabilitowani pacjenci potrzebują odpowiednich akcesoriów ortopedycznych, dzięki którym będą [...]
Nie istnieje lek na kaca, ale są skuteczne sposoby na złagodzenie nieprzyjemnych objawów [...]
Badania hormonalne są istotną częścią diagnostyki wszelkiego rodzaju nieprawidłowości [...]
Dodaj komentarz