Skandynawski styl w luksusowym wydaniu – jak tworzyć ekskluzywne wnętrza

0
334

Styl skandynawski od dłuższego czasu cieszy się w naszym kraju rosnącą popularnością. Wnętrza urządzone zgodnie z tą koncepcją mogą być niezwykle różnorodne. Ciekawą propozycją jest zwłaszcza styl skandynawski w ekskluzywnej odsłonie.

Styl skandynawski w ekskluzywnej odsłonie – co warto o nim wiedzieć?

Design pochodzący z krajów chłodnej północy szturmem wdarł się do współczesnych wnętrz także polskich domów. Kojarzony przede wszystkim z surowością, jasnymi barwami i prostymi formami. Warto pamiętać, że styl Skandynawki może mieć wiele odsłon, a coraz popularniejszy staje się zwłaszcza Scandi Chic. Ekskluzywny minimalizm, w którym pojawiają się złote elementy, daje fenomenalne wrażenie. Złoto od dawna uznawane jest za synonim luksusu. Kolor tego królewskiego kruszcu może wydawać się nieodpowiedni do chłodnych wnętrz skandynawskich, jednak nie jest to prawdą! Warto pamiętać, że również w krajach chłodnej Północy od wieków tworzone są meble, lampy oraz dekoracje z akcentami złota. Ponadto wykorzystuje się tam także inne szlachetne materiały, takie jak marmur i jedwab. Dzięki takim elementom projekt w stylu skandynawskim zyskuje elegancki i gustowny wygląd.

Styl scandi chic

Scandi Chic to ciekawa forma stylu skandynawskiego. Jak już wcześniej wspomniano, króluje w niej złoto, które widoczne jest w postaci: ram luster, żyrandoli, ramek fotografii, akcesoriów łazienkowych, filiżanek, czy bibelotów. Ponadto, w takich wnętrzach pojawiają się wstawki w kolorze miedzi czy mosiądzu w wersji mat i błysk. Eleganckie meble w stylu skandynawskim mogą mieć właśnie tego rodzaju zdobienia. W tej odmianie stylu Scandi występują też takie kolory jak: błękit, pudrowy róż czy żółty. Luksusowy minimalizm we wnętrzu znakomicie podkreślą szlachetne tkaniny, takie jak jedwab i aksamit. Ciepły i przytulny efekt zapewnią natomiast grube dzianiny i futra. Urządzając pomieszczenie zgodnie z tą koncepcją, należy sięgać po najlepsze jakościowo materiały. Modne wnętrza z charakterem Północy są przytulne i praktyczne, a przy tym można z łatwością nadać elegancji.

Ekskluzywne oświetlenie w stylu skandynawskim

Projektując ekskluzywny dom skandynawski, nie można zapomnieć o odpowiednim oświetleniu. W eleganckim pomieszczeniu sprawdzi się zwłaszcza efektowny, skandynawski żyrandol. Będzie on znakomitą dekoracją przestrzeni, ponadto zapewni nam ciepłe światło. Lampy do salonu czy sypialni powinny być utrzymane w stonowanej kolorystyce. Żyrandol o chłodnym wyglądzie jest więc świetnym rozwiązaniem do skandynawskiego wnętrza w ekskluzywnej odsłonie.

Eleganckie meble, lampy i dodatki w stylu skandynawskim znajdziemy na https://bihome.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here