Zajęcia w klubach fitness dla osób w wieku dojrzałym

0
1479
Zajęcia w klubach fitness dla osób w wieku dojrzałym

To, że ma się na karku odrobinę więcej lat niż inni, nie oznacza wcale, że nie powinniśmy korzystać z ofert klubów fitness. W dzisiejszych czasach to całkowicie normalne, że na sali spotykamy osoby w różnym wieku i co ciekawe – zazwyczaj dobrze współpracują one ze sobą i świetnie bawią się na zajęciach. Bo przede wszystkim o to chodzi w aktywności fizycznej, by dawała ona radość. Na jakie zajęcia więc warto się wybrać będąc seniorem?

Zdrowy kręgosłup

Idealne zajęcia dla osób w każdym wieku. Podczas ćwiczeń zadbamy o kręgosłup – o jego wzmocnienie oraz rozruszanie. Znikną dolegliwości związane z bólem w krzyżu czy w odcinku lędźwiowym. Zajęcia zazwyczaj są prowadzone w spokojnej atmosferze, należy się skupiać na oddechu oraz prawidłowym wykonywaniu ćwiczeń. Dobrze, gdy trener pokazuje rozwiązania dla osób początkujących oraz zaawansowanych – każdy z nas jest inaczej rozciągnięty i ma inną mobilność.

Latino dance

Kluby fitness i zajęcia taneczne dla osób dojrzałych? Jak najbardziej! Tym bardziej, że to aktywność nie tylko dla pań (choć przede wszystkim kobiety możemy spotkać na zajęciach). Mnóstwo osób uwielbia tańczyć, a nie ma ku temu zbyt wielu okazji. Takie zajęcia, gdzie łączy się taniec wraz z ćwiczeniami, pozwalają zadbać o sylwetkę oraz nauczyć się paru kroków, które potem można wykorzystać na weselu czy podczas zabawy sylwestrowej. Dla wszystkich miłośników gorących rytmów latynoamerykańskich szczególnie polecany jest Latino Dance, który gwarantuje świetną zabawę. Ale w dobrych klubach fitness, takich jak https://cityfit.pl/, znajdziemy zarówno szybsze, jak i wolniejsze style – każdy będzie mógł wybrać coś dla siebie.

Cycling

Czyli po prostu jazda na rowerze. Kiedy patrzymy na osoby odwiedzające po raz pierwszy kluby fitness, najczęściej wybierają one właśnie rowerek albo bieżnię. Jest to znana im aktywność, lubią ją, jednak nie do końca wyciskają z maszyn wszystko, co się da. Po prostu czasem dobrze jest skorzystać z porad trenerów i zostać poprowadzonym przez trening. Jeżeli więc ktoś lubi jazdę na rowerze i chce wiedzieć, kiedy zwolnić, kiedy przyspieszyć, a kiedy zwiększyć opór, to te zajęcia są dla niego. Przy okazji spali zbędne kilogramy i zbuduje kondycję, co dla senior również ma niebagatelne znaczenie.

Stretching

Kolejne ćwiczenia skupiające się wyłącznie na rozciąganiu. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważne jest, by się dobrze rozciągnąć. Przede wszystkim poprawiamy swoją gibkość. Schylanie się nie sprawi nam już problemu, po kilku miesiącach będziemy w stanie zrobić skłon z głową przy kolanach. Łatwiej się nam ubierać, niwelujemy różne napięcia w mięśniach. Są to dobre ćwiczenia także wtedy, gdy dokuczają nam bóle stawów – szczególnie jeżeli mamy pracę siedzącą. Niestety, ale wraz z wiekiem nasza gibkość spada, warto więc zadbać o nią jak najwcześniej.

Trening obwodowy

Jeżeli nie lubimy tańczyć, a czujemy się na tyle sprawni, że podstawowa gimnastyka nas nie zadowala, warto spróbować treningu obwodowego. Angażujemy tam dużo mięśni, jednak każdy dopasowuje do siebie częstotliwość wykonywania ćwiczeń. Co trening mogą być one inne. Ważne jest to, że nauczymy się techniki – pod okiem trenera nie złapiemy tak łatwo kontuzji.

Ćwiczyć można w każdym wieku, a im wcześniej zaczniemy, tym dłużej będziemy mogli to robić. Przedstawione powyżej zajęcia są realizowane w wielu klubach fitness i na pewno sprawią dużo frajdy – również osobom nieco starszym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here