Wybieramy rower miejski – na co zwrócić uwagę?

0
1663

W Polsce powstaje coraz więcej ścieżek rowerowych, a jednocześnie wiele osób rezygnuje z transportu samochodowego i preferuje jazdę po mieści rowerem. Jeżeli ty również chcesz zrobić coś dla siebie i środowiska, to czas najwyższy. Zatem koniecznie należy znaleźć odpowiedni rower miejski. W dzisiejszym poradniku doradzimy Wam, na co zwrócić uwagę przy zakupie i dlaczego rower Merida to świetny wybór.

Bo wygoda to podstawa

Rowery miejskie powinny być wygodne. Wszak jego konstrukcja umożliwia łatwe wsiadanie i zsiadanie. Oczywiście warto wiedzieć, że jeżdżąc na tym rowerze mamy wyprostowaną postawę ciała, co niweluje przeciążenia i bóle kręgosłupa. Ale przy wyborze koniecznie należy zwrócić uwagę na ramę. Otóż powinna ona być wykonana z wysokiej jakości materiałów. Dobrym wyborem jest włókno węglowe, czy tez aluminium, co zapewnia lekkość i jeszcze bardziej zwiększa wygodę. Oczywiście i rozmiar ma tutaj duże znaczenie, bo nie aż tak ogromne, jak w przypadku rowerów górskich, ale niewątpliwie to ważne. Zasada ogólnie jest jedna, czyli im wyższy użytkownik, tym rama powinna być większa. Osoby niskie, czyli takie od 1,46 cm do około 1,60 cm powinny zdecydować się na ramy 15”, czy 16” . Z kolei osoby do około 1,80 mogą postawić na ramy 17-18 cali. Od 1,80 cm do 1,90 sprawdzą się ramy od 19 do 20 cali.

A skoro o wygodzie mowa…

Również ważne jest siodełko. Dzięki niemu można utrzymać odpowiednią postawę ciała, a za to kręgosłup nam „podziękuje”. Zatem w tym przypadku sprężynowe, bądź też z żelowym wykończeniem. Oczywiście tutaj warto jeszcze zwrócić uwagę na jego szerokość, która powinna być odpowiednia. Odpowiedni wybór sprawia, że przyjemnością będą nawet wielogodzinne wycieczki rowerowe.

Bo rozmiar kół ma największe znaczenie

W tym przypadku nie powiemy Wam, jaki rozmiar kół będzie dla was najlepszy, ale przedstawimy zalety każdego rozwiązania, co pozwoli wam podjąć najlepszą decyzję. Jak można się domyślić rozmiary kół w rowerach miejskich mogą być różne, począwszy od klasycznych 24, czy 26-calowych, aż na sporych 28-calowych kończąc. Większy rozmiar kół umożliwia łatwiejsze pokonywanie przeszkód. A te jak wiadomo i w mieście się zdarzają, szczególnie dziury w drodze. Kontakt z podłożem jest też większy, a przez co ewentualne nierówności nie są tak odczuwane. Zatem jazda po mniej równym terenie jest wygodniejsza. Na samym końcu większe koła umożliwiają szybszą jazdę. Z kolei mniejszy rozmiar zapewnia większą zwrotność. Ale to również nie wszystko, gdyż te rowery mają większe przyspieszenie i jak można się domyślić są lżejsze.

A co jeszcze jest ważne?

Otóż w znaczący sposób na bezpieczeństwo wpływa wybór odpowiednich hamulców. Na nich absolutnie nie należy oszczędzać. Powinny one być bardzo czułe. Doskonałym wyborem są hamulce typu torpedo, które działają na tylne koło, z kolei warto też wybrać dodatkowo hamulec z klamką na kierownicy, który jest niezwykle wygodny i jednocześnie bardzo praktyczny. W przypadku rowerów miejskich przerzutki powinny być umieszczone w tylnej piaście, co z kolei sprawia, że cyklista nie musi poświęcać wiele czasu konserwacji. Jeżeli rower nie ma na wyposażeniu błotnika to warto się w niego zaopatrzyć, dzięki temu możemy dojeżdżać do pracy rowerem niezależnie od pogody i jednocześnie nie musimy obawiać się zachlapania ubrać. Dobrym wyborem jest osłona łańcucha. Ponadto dla zwiększenia funkcjonalności można rower zaopatrzyć w koszyczek, który pomieści dodatkowo zakupy.

Rower idealny – czyli jaki?

Otóż doskonały wyborem jest rower Merida, to czysta klasyka gatunku w ciekawej odsłonie. Warto zatem wybrać firmę Merida. Rowery wyróżniają się najwyższą jakością, ale i zastosowaniem doskonałych mechanizmów korbowych, a ponadto wyróżnia się ciekawym dizajnem. To idealnie propozycja dla miłośników zarówno klasyki, retro, jak i stylu nowoczesnego. Całość dopracowana jest w nawet najmniejszym szczególne. A dla tych, którzy kierują się również ceną, rower Merida również jest odpowiednim wyborem, gdyż jego cena jest bardzo przystępna.

Warto zatem zdecydować się na zakup roweru miejskiego, dzięki któremu zrobimy coś dobrego dla środowiska, ale i dla siebie. Jazda rowerem jest bardzo zdrowa i jednocześnie zwiększa kondycję oraz pozytywnie wpływa na układ sercowo- naczyniowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here