Wszystko co chcesz wiedzieć o końcówkach do szczoteczki ze sklepu dentystycznego

0
940

Końcówka do szczoteczki elektrycznej to element, który należy regularnie wymieniać wraz ze zużyciem podczas codziennego użytkowania. To pozwoli na zachowanie higieny w jamie ustnej oraz uniknięcie rozwoju próchnicy. Prawidłowa pielęgnacja końcówek do szczoteczki, które można kupić w każdym sklepie dentystycznym, przedłuża jej trwałość. Najważniejsze jest jednak to, że ma to bezpośredni wpływ na skuteczność szczotkowania zębów, a tym samym na konieczność pojawienia się w gabinecie stomatologicznym. W tym artykule przytaczamy wszystkie najważniejsze informacje, które warto jest wiedzieć o końcówkach do szczoteczek elektrycznych.

Kiedy trzeba już wymienić końcówkę do szczoteczki?

Nic nie jest wieczne, również nie końcówka! W każdym sklepie dentystycznym spotkają się Państwo z bogatą ofertą różnorodnych szczoteczek i nasadek na nie od renomowanych producentów. Każda ma odrobinę inny sposób działania, dlatego przed zakupem warto jest się zapoznać z opisami oraz efektami. Można także zasięgnąć opinii własnego stomatologa, który podczas wizyty poleci konkretną szczoteczkę. W celach higienicznych zaleca się wymianę końcówki co 2-3 miesiące. Zależy to jednak od zużycia, ale także sposobu użytkowania, rodzaju materiału, z którego zrobione były włoski, a także wielu innych. Regularne zmienianie zmniejsza prawdopodobieństwo rozwoju chorób czy osadu nazębnego. Profesjonalny sklep dentystyczny z pewnością ma w swojej ofercie też akcesoria do szczoteczek sonicznych – specjalne pasty z ekstraktami ziołowymi, kremy łagodzące podrażnienia po krostkach lub aftach oraz inne produkty.

Odpowiedni sposób przechowywania szczoteczki

Aby przedłużyć trwałość szczoteczki sonicznej należy nie tylko odpowiednio o nią dbać, umyć dokładnie, ale także odpowiednio przechowywać czy transportować. Należy zacząć od rozłącznie główki od resztą urządzenia. W tym momencie można stwierdzić, czy wszystkie części nadal działają lub czy trzeba dokupić zamienną w sklepie dentystycznym. Końcówkę trzeba umyć, a następnie wysuszyć ręcznikiem. Wilgotne włókna włosków to doskonałe siedlisko dla bakterii. Z tego samego powodu nie należy przechowywać przez dłuższy czas świeżo co umytych szczoteczek w plastikowym pudełku. Brak wentylowania i dostępu do świeżego powietrza może wpłynąć na pojawienie się nieprzyjemnego, podobnego do stęchłego zapachu. Takiej końcówki nie należy już używać, tylko od razu kupić jej zamiennik. Czy naturalna pasta do zębów jest skuteczna?

Poprzedni artykułDieta dla aktywnych fizycznie – co powinna zawierać?
Następny artykułKinezyterapia
Miłośniczka sportu i zdrowego odżywiania. Na co dzień trener personalny i instruktorka fitness, wykonująca swój zawód z pasji i powołania. Swoją pozytywną energią do ćwiczeń i dbania o swój wygląd i zdrowie stara się zarażać wszystkich dookoła. Hobbistycznie testerka kosmetyków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here