Wakacje nad morzem z adrenaliną

0
1495

Bałtyk to jeden z najczęściej wybieranych kierunków wakacyjnych wyjazdów. Według licznych ponad ponad 60% Polaków wybiera wypoczynek nad morzem. Mimo, że wiele osób wciąż narzeka na kapryśną pogodę i zimną wodę w Bałtyku to jednak zainteresowanych wypoczynkiem w takich warunkach nie brakuje.

Nic dziwnego – Bałtyk jest niesamowity i niepowtarzalny. To prawda, że pogoda może być różna, i że czasem przez dwa tygodnie wakacji nie uda się ani razu wejść do wody, z powodu niskiej temperatury wody lub powietrza. To prawda, że są tłumy na plażach, choć nadal jest sporo miejsc nieodkrytych, gdzie nie ma jeszcze aż tak wielu turystów.

Poza tym Bałtyk jest wyjątkowy – nawet mimo tych niedogodności. Wiedzą o tym i turyści z Polski, którzy zakosztowali zagranicznych wyjazdów na ciepłe morza i turyści zza granicy, którzy przyjeżdżają tu równie licznie. Po prostu nigdzie indziej nie ma tak wspaniałego klimatu, piasek nie jest tak miękki, zapach tak wyjątkowy, a szum fal tak kojący dla duszy.

Ale myśli się ten kto myśli, że wakacje nad morzem to wyłącznie leżenie na plaży, korzystanie z kąpieli morskich bądź słonecznych. Możliwości spędzania aktywnego czasu nad Bałtykiem jest znacznie więcej, a jedną z nich jest windsurfing.

To dyscyplina ze sporą historią, w Polsce od wielu lat już mocno popularna. Na desce z żaglem pływa coraz więcej osób, coraz więcej też decyduje się na spróbowanie tej dyscypliny.

Nauka windsurfingu to idealna opcja na wakacyjny, aktywny wypoczynek. Naukę na kursie można pogodzić z urlopowym wypoczynkiem na polskim wybrzeżu, najlepiej w okolicach Helu bo to właśnie tam panują najlepsze w Polsce warunki do uprawiania windsurfingu.

Już kilka godzin lekcji (teorii oraz praktyki) pozwoli załapać najważniejsze zasady i na samodzielne pływanie. Poziomów nauki jest wiele, dlatego są kursy windsurfingu dla osób całkowicie początkujących jak i dla tych, którzy chcą szlifować swoje umiejętności.

Fajne jest to, że właściwie nie ma dolnej ani górnej granicy uprawiania tej dyscypliny, co oznacza, że na windsurfingu mogą pływać kilkuletnie dzieci, młodzież, osoby starsze a nawet seniorzy.

Dlatego windsurfing może być świetnym pomysłem na rodzinny wypoczynek nad Bałtykiem.

Z racji dużego zainteresowania kurs windsurfingu lepiej rezerwować sobie wcześniej. Jeśli tego nie zrobiłeś i dopiero teraz wpadłeś na pomysł by wakacje spędzić aktywnie na desce jeszcze nic straconego. Możesz poszukać w sieci informacji o takich kursach wpisując hasło windsurfing lub kurs windsurfingu, albo poszukać na miejscu, gdy będziesz już na urlopie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here