W jakie akcesoria ortopedyczne powinien być wyposażony rehabilitowany pacjent?

0
1581

Rehabilitowani pacjenci potrzebują odpowiednich akcesoriów ortopedycznych, dzięki którym będą mogli powrócić do pełnej sprawności fizycznej. Czasami jest to zależne od zaangażowania pacjenta, ale bez dobrej jakości sprzętu wyniki takich działań nigdy nie będą zadowalające. Z racji tego ośrodki rehabilitacyjne starają się dostarczać swoim pacjentom profesjonalne akcesoria ortopedyczne, tak aby wspomóc ich w walce o pełną sprawność. Pacjent pracujący na nowoczesnym i wydajnym sprzęcie ma dużo większą motywację do ćwiczeń.

Jakie akcesoria potrzebne są pacjentom?

Biorąc pod uwagę kompletny sprzęt rehabilitacyjny, nie można pominąć specjalistycznych łóżek rehabilitacyjnych, dzięki którym pacjenci mogą ćwiczyć na siedząco, a nawet na leżąco. Takie łóżka pozwalają również na ich swobodne transportowanie z jednego pomieszczenia do drugiego, co przydaje się nie tylko w samych ośrodkach, ale też w warunkach domowych. Pacjenci muszą mieć wygodne i funkcjonalne łóżka rehabilitacyjne, dopasowane do wymiarów ich ciała. Dzięki temu rehabilitacja będzie przebiegała poprawnie i przyniesie pożądane skutki. Sprzęt ortopedyczny może zostać zakupiony na własność, jednak istnieje również opcja wypożyczenia go na kilka tygodni lub też nawet miesięcy. To dużo tańsza propozycja, dzięki której zaoszczędzi się trochę pieniędzy na wyjazdy rehabilitacyjne. Wynajmując taki sprzęt nie można zapomnieć o kulach, korektorach, ergonomicznych poduszkach, uchwytach czy też bieżni rehabilitacyjnej.

Szansa na pełną sprawność

Każda osoba, która poddaje się profesjonalnej rehabilitacji ma szansę na pełną sprawność fizyczną, więc nie warto sobie tego odmawiać, nawet jeśli ktoś przeżył na własnej skórze bardzo ciężki wypadek, np. motoryzacyjny. Z każdej sytuacji jest jakieś wyjście, jednak bez solidnej rehabilitacji nie da się osiągnąć żadnych efektów. Zadaniem ośrodków rehabilitacyjnych jest wspieranie rehabilitowanych pacjentów, ale również zapewnienie im wysokiej jakości sprzętu. Niektóre osoby wolą się rehabilitować we własnych domach, wtedy warto zdecydować się na długoterminowy wynajem akcesoriów ortopedycznych, tak aby oszczędzić na tym środki finansowe. W domu również przyda się pomoc doświadczonego rehabilitanta. 

Ortmed – profesjonalny sprzęt rehabilitacyjny.