Usuwanie ósemek – kiedy się na nie zdecydować? O czym powinieneś wiedzieć?

0
1667

Często zastanawiając się nad usunięciem ósemki, pojawia się myśl, czy lepiej leczyć czy wyrwać zęba. Warto wiedzieć, że nie każdy ząb kwalifikuje się do usunięcia, często odczuwany ból w jego okolicach nie wystarczy, żeby go chirurgicznie usunąć.

Najlepszym pomysłem jest udanie się na konsultację do specjalisty, wtedy wiemy, czy kwalifikujemy się na chirurgiczne usuwanie zęba. Doświadczony stomatolog nie zleci również usuwania ósemek, kiedy są głęboko osadzone w kości, ponieważ chirurgiczne usuwanie zęba jest poważnym zabiegiem, do którego należy podejść z rozwagą.

O czym powinniśmy wiedzieć 

Chirurgia stomatologiczna, zajmuje się nawet najcięższymi przypadkami usuwania ósemek, które zagrażają naszemu zdrowiu lub komfortowi. Kraków słynie z dobrych klinik, które podejmują się z pełnym profesjonalizmem wszelakich zabiegów. Właśnie z uwagi na trudności w prawidłowym utrzymaniu higieny, stomatolodzy jeszcze nie tak dawno temu zalecali usunięcie zębów mądrości. Jednak ryzyko powikłań po zabiegu jest bardzo duże, dlatego wiele specjalistów zajmujących się chirurgią stomatologiczną odradza zabieg, jeżeli jest on zbędny.

Po takim zabiegu mogą pojawić się takie objawy jak: opuchlizna, ból czy krwawienie. Warto wybrać chirurgiczne usuwanie ósemek, w Krakowie, ponieważ nieumiejętnie przeprowadzony zabieg może uszkodzić nerw. Udanie się do specjalisty w dziedzinie chirurgii stomatologicznej, pomoże nam w podjęciu tej trudnej decyzji. Głównymi wskazaniami do chirurgicznego usunięcia ósemki jest zatrzymanie zęba w kości lub wrzynanie się pod niewłaściwym kątem. Ząb zniszczony tkankami, również powinien być jak najszybciej usunięty. Gdy mamy silny stan zapalny, nasz ząb mądrości może ulec zniszczeniu poprzez silne zakażenie, wtedy również zaleca się chirurgiczne usunięcie zęba.

Jeżeli nie jesteśmy pewni czy nasze dolegliwości się kwalifikują do tych poważniejszych, zalecane jest udanie się na konsultację ze stomatologiem, który rozwieje każde nasze wątpliwości. Nie powinniśmy również wybierać niesprawdzonych klinik stomatologicznych, ponieważ mogą wystąpić niechciane skutki uboczne. 

Sprawdź ofertę chirurgii stomatologicznej gabinetu Vital-Dent.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here