Top 5 rowerów idealnych do każdej podróży

0
2206
Top 5 rowerów idealnych do każdej podróży

Jazda na rowerze cieszy się dużą popularnością. Taka aktywność jest przyjemnością, ale i wpisuje się też w zdrowy tryb życia. Wszak ruch to zdrowie i co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Oczywiście niezwykle ważny jest tutaj dobór odpowiedniego roweru, który należy dopasować do tego, jaką jazdę preferujemy. Jeżeli rower ma służyć tylko do jazdy po mieście, to jego wybór tak naprawdę nie ma dużego znaczenia. Swoiste schody zaczynają się, gdy potrzebujemy roweru, który sprawdzi się do każdej podróży. W dzisiejszym poradniku przedstawimy naszym zdaniem najlepsze top 5 takich rowerów. Już na samym początku podpowiemy, że zwycięzcą będzie rower trekingowy.

Miejsce 5 – bo każdy jeździć może, czyli rower elektryczny Winora Yucatan 20 UNI

Któż z nas nie miałby ochoty na długą podróż rowerem? Możliwe jest zwiedzanie okolicznych atrakcji, ale również relaks w przydrożnej kafejce. Jednak nie zawsze nasza wydolność na to pozwala, wszak z dobrą kondycją nikt się przecież nie urodził. Trzeba ją przecież ćwiczyć. Zatem marzenia o podróżowaniu rowerem większość z nas „chowa do kieszeni”, a to duży błąd, wszak jeździć na rowerze każdy może, jak mówi piosenka „trochę lepiej lub trochę gorzej”. Dla tych, którzy jeżdżą trochę gorzej polecamy rowery trekingowe, ale w wersji elektrycznej. Właśnie rowerowi elektrycznemu przyznajemy 5 miejsce. My z naszej strony polecamy rower Winora Yucatan 20 UNI. Jest on uniwersalny, tak naprawdę sprawdzi się na wszystkich drogach, nawet tych trudnych. Posiada naprawdę świetne wyposażenie, w tym wysokiej jakości hamulce hydrauliczne, ale również doskonałą i prostą w obsłudze przerzutkę. Taki rower polecamy dla wszystkich, którym kondycja nie pozwala na dalekie podróżne, klasycznym rowerem trekingowym. Niestety cena takiego cacka jest wysoka. To koszt około 11 tysięcy.

Miejsce 4 – bo liczy się jakość, czyli rower Romet Gazela 6 19

O tym, że rowery trekingowe Gazela są świetne nie trzeba nikogo przekonywać. Tak naprawdę to szyk i klasa sama w sobie. Warto tutaj zwrócić uwagę na wysokiej jakości materiały, które zostały użyte podczas budowy. Dodatkową zaletą jest doskonały mechanizm korbowy, jak i opony Michelin Protek 700×35, które zapewniają świetną stabilizację. Sprawdzą się do jazdy po nawet bardzo trudnym terenie. Kolejnym udogodnieniem są antypoślizgowe pedały, co znacząco wpływa na bezpieczeństwo. Te ciekawe rowery trekingowe wcale nie są drogie. Cena oscyluje na poziomie 3000 zł, a ze tę cenę , kupujemy wysokiej jakości model, który jest też niezawodny.

Miejsce 3 – bo góral to też dobry rower, czyli rower Romet Jolene 7.1 27,5 17

Ostatnie miejsce na naszym podium przypada rowerowi Romet Jolene 7.1 27,5 17. Jest to świetny modele roweru górskiego. Warto zauważyć, że jeszcze do niedawna rowery górskie były najczęściej kupowanymi prezentami na Komunię. Dzieciaki jeździły nimi niemal po każdym terenie. Obecnie „góral” przeszedł totalną metamorfozę i dzięki temu rzeczywiście sprawdzi się do jazdy w każdym terenie. Jego ergonomiczna budowa zapewnia totalną wygodę i pozwoli na odbywanie naprawdę długich podróży. Tutaj na uwagę zasługują obręcze aluminiowe dwukomorowe, ale także zarówno przednie, jak i tylne hamulce tarczowe mechaniczne. Również waga takiego roweru nie jest zbyt duża i wynosi około 15 kg.

Miejsce 2 – klasa i szyk, czyli rower Gazelle Ultimate S30 D49

W naszym zestawieniu miejsce drugie przypada dla modelu Gazelle Ultimate S30 D49 . To naprawę odpowiedni rower trekingowy. Sprawdzi się nawet w bardzo trudnych warunkach. Już na pierwszy rzut oka przyciąga uwagę swoją prostotą, ale i ponadczasową elegancją. Warto zwrócić uwagę na idealnie dopasowaną geometrię tego roweru trekingowego. Nawet wielogodzinna jazda nie jest odczuwana, gdyż producent również wiele uwagi poświecił wygodzie. Niska waga, najlepszej jakości przerzutki oraz mocne i niezawodne hamulce sprawiają, że to niemal idealny rower. Tak naprawdę do ideału brakuje mu tylko niższej ceny, bo kosztuje około 7000 zł, ale taki rower trekingowy wart jest każdej sumy.

The winner is…oczywiście kolejny rower trekingowy

W naszym zestawieniu pierwsze miejsce przypada rowerowi Gazelle Chamonix S30 D57. To szyk, elegancja, design, jakość i wszystko co najlepsze. Taki rower to połączenie funkcjonalności z najwyższą jakością wykonania. Sprawdzi się zarówno do jazdy po miejskiej dżungli, ale również w naprawdę trudnym terenie. Za bezpieczeństwo odpowiadają mocne i niezawodne hamulce szczękowe, warto zwrócić też uwagę na smukłą linę aluminiowych obręczy, które nie tylko świetnie się prezentują, ale również zapewniają bardzo wygodną i przyjemną jazdę. Z kolei opony Continental Travel Contact 42mm zapewniają przyczepność, ale także amortyzują wstrząsy.

Nasze ranking wygrał model Continental Travel Contact 42mm. To odpowiedni rower trekingowy do jazdy w nawet najtrudniejszym i wymagającym terenie. Dodatkowo świetnie się prezentuje i jest bardzo bezpieczny. Zatem czy można chcieć więcej?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here