Top 5 najmodniejszych stylizacji męskiego zarostu

0
1366

Trudno rozpatrywać stylizację męskiego zarostu w oderwaniu od fryzury, wszak włosy na twarzy powinny ze sobą współgrać tworząc ciekawą stylizację. Osiągnięcie odpowiednich, łukowatych linii, a także tych prostych jest trudne do osiągnięcia przy pomocy zwykłej maszynki. Idealny efekt uzyska się przy użyciu najlepszej jakości brzytew do golenia zarostu.

Top 1: Linia zarostu lustrzanym odbiciem linii włosów

Jednym z najmodniejszych rozwiązań jest efekt lustrzanego odbicia. Fryzura pompadour wymaga gęstych i dość długich męskich włosów, a dopasowany do niej zarost powinien być równie gęsty. Nie ma tu miejsca na tzw. „łyse placki”. Wszystko musi prezentować się nader elegancko. Zaokrąglona linia na głowie koresponduje tu z zaokrągloną linią zarostu, która może być uzyskana dzięki użyciu brzytwy do golenia. Tylko golenie brzytwą i wcześniejsze użycie mydła do golenia, a także odpowiednie rozszerzenie porów skóry pozwala na gładkie wygolenie tych miejsc, które nie są elementem misternie wycieniowanego zarostu. Tutaj nawet delikatny wąs ma łukowatą formę i przylega do twarzy, opadając w dół w stronę linii pokaźnej, tak jak fryzura brody, jednak misternie przystrzyżonej z zastosowaniem cieniowania na bokach.

Top 2: Kilkudniowy zarost w połączeniu z Bad Hair Day

Bad Hair Day to jedna z najwygodniejszych fryzur. Wymaga jednak dość solidnego cieniowania na końcach, aby przy użyciu odrobiny pomady można było uzyskać efekt rozwichrzonej fryzury. Tutaj również wymagane są gęste włosy jednak dla przeciwwagi stosuje się nie gęstą brodę, a kilkudniowy zarost. Uzyskanie takiego efektu wymaga trymowania na minimalną możliwą długość. Aby taki zarost prezentował się dobrze paradoksalnie musi być dość gęsty. To bardzo męska i jednocześnie podobająca się kobietom wersja męskiego zarostu.

Top 3: Węzeł na głowie – cieniowana broda na dole

Fryzura Top Knot uzyskała wiele rozwinięć, począwszy od cieniowania boków głowy, po wycinanie na nich wzorków. Jednak tym co łączy jest solidna kitka zawiązana na czubku głowy. Tu można zastosować wersję z kilkudniowym zarostem, jednak dla prawdziwych samurajów, tudzież wikingów najlepszym wyborem jest długa broda cięta w szpic. Można powiedzieć, że linia cięcia z każdej strony przypomina rożek. Taki zarost także wymaga pielęgnacji u barbera i wyrównywania brzegów. Brzytwy do golenia od BeardMan.pl zarostu sprawdzają się tu bez zarzutu, gdyż nie widać wrastających włosków. Oczywiście każdy barber ma swoje tajemnice, których nie zdradza, a które wpływają na jakość usługi i zadowolenie klientów – brodaczy.

Top 4: Długie zakręcone wąsy – dla odważnych

Ponieważ zarost to nie tylko broda to w naszym topie nie mogło zabraknąć modnych wąsów, a mianowicie wersji podkręconej. Długie wąsy, wyglądające jak kręcone na papilotach, to wersja dla odważnych mężczyzn, którzy pragną wyglądać jak XIX-wieczni amanci. Takie sumiaste wąsy pasują do krotko przystrzyżonej fryzury, która nie może odwracać uwagi od niewątpliwego atrybutu twarzy. Oczywiście wąsy też trzeba co jakiś czas przycinać, a całą twarz wokół golić na gładko, dlatego najlepiej powierzyć swój wygląd barberowi. Ma on do dyspozycji brzytwę do golenia na żyletki, którą może całkowicie ogolić niechciany zarost pod odpowiednim kątem. W przypadku golenia pod włos jest to 15 stopni, a z włosem 30 stopni. Oczywiście kierunek golenia brzytwą zależny jest od tego, jak rośnie zarost.

Top 5: Cienka bródka na linii żuchwy i podbródku

Ostatnią propozycją wśród najciekawszych rodzajów zarostu, jest nieco bardziej elegancka wersja koziej bródki. Tutaj wszystkie linie są wyraźnie widoczne, a zarost odpowiednio przystrzyżony. Nie ma tu miejsca na pomyłkę, a golenie musi być wykonane niezwykle precyzyjnie, aby nie zniweczyć całej pracy nad jego zapuszczaniem i cieniowaniem na linii żuchwy. Dlatego niezbędne jest posłuchanie rady doświadczonych brodaczy i wybranie się do renomowanego salonu barberskiego, gdzie fachowa obsługa spełnia wszystkie prośby klientów, a jednocześnie potrafi doradzić, gdy wymyślone fryzury w połączeniu z zarostem zamiast dodawać męskości tworzą karykaturę, której zdecydowanie chciałoby się uniknąć.

Pięć propozycji stylizacji męskiego zarostu to najmodniejsze wybory tej wiosny. Warto podążać za trendami, ale jednocześnie zawsze należy pamiętać, że zarost musi być dopasowany do kształtu twarzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here