Redukcja czyli odchudzanie: od czego zacząć?

1
6510
Skuteczna redukcja - jak ją przeprowadzić

Nasz wygląd zewnętrzny jest dla nas ważny. Interesujemy się nim i regularnie przyglądamy się swojej sylwetce, a gdy tylko przestaje się nam ona podobać, próbujemy ją efektywnie i szybko zmienić. Pomaga nam w tym przede wszystkim dieta, którą musimy tak ułożyć i zbilansować, aby rzeczywiście na niej chudnąć. Redukcja czyli odchudzanie: od czego zacząć? Na pewno od wyliczenia swojego zapotrzebowania kalorycznego.

Jak liczyć kalorie?

Nie musimy go wyliczać własnoręcznie, choć jest to oczywiście możliwe. Jeżeli jesteśmy kiepskimi matematykami i nie mamy ochoty na przeprowadzanie żadnych obliczeń, skorzystajmy z gotowych kalkulatorów i uzupełnijmy je swoimi danymi: wagą, wzrostem, wiekiem i poziomem codziennej aktywności, aby uzyskać rzetelny wynik. Będzie on określać ilość kalorii, którą powinniśmy spożywać każdego dnia, aby utrzymywać swoją wagę na stałym poziomie. Skoro więc chcemy chudnąć, musimy przyjmować tych kalorii trochę mniej. Początkowo utnijmy je o 100-200 kalorii i obserwujmy, czy nasze ciało chociaż trochę się zmienia. Najlepiej zaczynać redukcję od jak największej podaży kalorycznej, aby mieć potem z czego zabrać te dodatkowe kalorie i nie chodzić głodnym. Wyliczmy sobie również, ile tłuszczu i węglowodanów na redukcji powinniśmy przyjmować. Być może wydaje się nam, że tego tłuszczu w naszej diecie musi być jak najmniej, ale nie jest to jedyna dobra zasada odchudzania. Tłuszczem jesteśmy w stanie zastępować węglowodany – nasyci on nas znacznie lepiej i na dłużej, dbając przy okazji o naszą gospodarkę hormonalną. Jeśli chodzi natomiast o białko, przyjmijmy, iż będziemy spożywać ok. 1,5-2 gramy białka na kilogram masy naszego ciała. Pozwoli nam to i szybciej chudnąć, i jednocześnie budować masę mięśniową, na której też na pewno nam zależy.

Dzienne zapotrzebowanie kaloryczne

Zasady żywienia podczas redukcji są dość proste – jeżeli nie będziemy przekraczać swojego dziennego zapotrzebowania kalorycznego, to nawet spożywając niezdrowe i nie do końca dobre dla nas pokarmy zaczniemy chudnąć. Popatrzmy jednak także na to, co jeść po treningu na redukcji. Ćwicząc, nasze zapotrzebowania są nieco inne i musimy to uwzględnić w swoim jadłospisie.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here