Odzież medyczna dla kobiet, wybierz swoją jesienno-zimową kreację

0
2859

Branża medyczna cały czas się poszerza – dotyka bardzo wielu przestrzeni. Wbrew pozorom nawet w środowisku medycznym uniformy i ubrania personelu medycznego ulegają zmianom. Zmienia się kolorystyka, dobór materiałów z jakich są wykonane. Większą uwagę obecnie przywiązuje się do komfortu i wygody. Odzież medyczna dziś to już nie długie fartuchy, przypominające worek. To komfortowe, miłe w dotyku ubrania.

Damska odzież medyczna jeszcze do niedawna odbierała paniom poczucie kobiecości. Musiały one chodzić w męskich fartuchach wykonanych ze sztucznego tworzywa. Dzisiaj możemy improwizować w wyborze uniformu. Producenci damskiej odzieży medycznej stawiają na różnorodność, funkcjonalność, ale też wygodę codziennego noszenia. W sklepach z odzieżą medyczną dostępne są bluzy i spodnie dla personelu medycznego, począwszy od pielęgniarek, na fizjoterapeutach i masażystach kończąc. Wygodne bluzeczki, spodnie nie krępują ruchów – jest to przecież priorytet szczególnie przy wykonywaniu ważnych zabiegów.

Kolorowa odzież coraz popularniejsza

Białe fartuchy lekarskie i pielęgniarskie odeszły już do lamusa. Dziś również w środowisko medyczne wkracza odrobina kolorów. Jest to szczególnie ważne na dziecięcych szpitalach onkologicznych – codzienność małych pacjentów borykających się z chorobą jest bardzo smutna. Obserwowanie personelu medycznego w szarych i ponurych uniformach może tylko potęgować stres i nerwy. Coraz częściej spotykane są uniformy w różnych odcieniach błękitu, fioletu, zieleni. Co ważne kolory uniformów nie mogą być za bardzo jaskrawe, powinny wzmacniać w pacjentach uczucie spokoju. Również z pozycji osoby noszącej dane ubranie jest to ważne. Fizjoterapeuci, personel medyczny potwierdza – w kolorowych ubraniach czują się bardziej komfortowo. Rzeczywistość z jaką się stykają w szpitalach jest mniej przerażająca i smutna.

Kolorowa odzież medyczna (fot. stelo.pl)

Jakie kroje są modne dzisiaj

Producenci dbają o to, aby odzież medyczna tworzona przez nich była z jednej strony funkcjonalna, a z drugiej wygodna. Preferowane są proste kroje, z praktycznymi kieszeniami, w których można schować niezbędne akcesoria lekarskie. Prosty krój to podstawa. Personel lekarski codziennie bierze udział w często trudnych zabiegach – swoboda ruchów jest tutaj bardzo istotna. Szybka reakcja i działanie. Ważny jest też materiał, z jakiego wykonany jest konkretny uniform – musi być antybakteryjny i naprawdę wygodny. Dobra izolacja powietrza i odporność na zabrudzenia jest w tym wypadku najistotniejsza.

Spodnie, bluzy – co jeszcze jest niezbędne?

Pracując w branży medycznej warto zainwestować w pełne zestawy odzieży. Bluza, spodnie, koszulka, odpowiedni fartuch dla fizjoterapeuty, klapki medycznej – dobór ubrań zależy ściśle od charakteru jaki wykonuje dana osoba. Inny uniform będzie używany przez pracownika pogotowia ratunkowego wykonującego swoje obowiązki w terenie, inny przez fizjoterapeutę, czy lekarza chirurga, który ⅔ swojej codziennej pracy spędza na sali operacyjnej w trudnych warunkach.

Kolorowa odzież medyczna (fot. stelo.pl)
Kolorowa odzież medyczna (fot. stelo.pl)

Wygoda i wygląd, czyli cechy współczesnej odzieży medycznej

Co jest najważniejsze przy wyborze odzieży medycznej? Funkcjonalność, wygoda, estetyczny wygląd. Pracownik placówki medycznej powinien prezentować się po prostu schludnie – wzbudza to zaufanie pacjentów i wzmacnia poczucie bezpieczeństwa. Funkcjonalność sprawia, że ubranie nie krępuje ruchów i jest idealnie dopasowane do ciała. Odpowiednie wykończenia i materiał odporny na bakterie, wilgoć.

Poszukujesz sprawdzonej damskiej odzieży medycznej? Zamawiaj tylko w sprawdzonych sklepach takich jak https://www.stelo.pl/, od producentów, którzy specjalizują się w tworzeniu tego rodzaju odzieży, zarówno damskiej jak i męskiej. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że wybraliśmy naprawdę dobry produkt – spełniający wszystkie wymogi i standardy branżowe. Damska odzież medyczna powinna być trwała i wygodna, użyteczna przez wiele miesięcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here