Na czym polega mądrze przeprowadzona redukcja?

0
1995

Redukcja oznacza ubytek. W przypadku treningów dotyczy ona ubytków masy ciałą, czyli mówiąc najprościej- z treningów redukcyjnych korzystają osoby, którym zależy na utracie tkanki tłuszczowej.

Redukcja- odpowiednia dieta

U podstaw leży oczywiście dieta. Zbilansowana, odpowiednio dobrana tak, aby dostarczać organizmowi wszystkich niezbędnych składników, eliminując jednocześnie te produkty, które są dla naszego organizmu zbędne. Warto jednak zauważyć, że w przypadku redukcji najlepiej, gdyby dieta była ustalana indywidualnie dla danej osoby. Ogólnodostępne diety mogą się tu zwyczajnie nie sprawdzić. Sporo osób decyduje się na początku skorzystać z pomocy trenera personalnego, który poza planem treningowym pomoże ułożyć również dietę. Niektórzy zastanawiają się, czy trener personalny naprawdę może dobrać im odpowiednią dietę? Dawidwozniakowski.pl wskazuje, że dieta nierozerwalnie łączy się z treningiem, ponieważ w zależności od aktywności fizycznej jakiej się podejmujemy, należy organizmowi dostarczać odpowiednich składników odżywczych. A trener personalny, planując nasze ćwiczenia wie, co uwzględnić w diecie, aby była ona korzystna dla organizmu.

Trening

Obok diety w redukcji bardzo ważny jest odpowiedni dobrany trening. Te dwa elementy tworzą w zasadzie jeden sposób postępowania, którego celem jest pozbycie się nadmiernej tkanki tłuszczowej. W przypadku ćwiczeń, wielu trenerów zaleca stosowanie interwału co drugi dzień. Co to takiego jest? Jest to metoda treningu, w której korzysta się z intensywnego wysiłku fizycznego. Dokładniej, w treningu wyróżnia się dwie fazy ćwiczeń. Pierwsza z nich jest bardzo intensywna, choć krótsza, gdyż naprawdę mocno obciąża organizm, jest to tzw. faza obciążeniowa. Druga część, która występuje między intensywnymi etapami, to faza niepełnego odpoczynku, podczas której ćwiczenia są mniej intensywne. Taki sposób treningowy pozwala zrealizować redukcję tkanki tłuszczowej, jednakże bez odpowiedniej diety nie będzie tak skuteczny. Decydując się na redukcję wykorzystującą trening interwałowy należy pamiętać o pozostawieniu czasu, w którym organizm będzie mógł się zregenerować, czyli np. dwa dni w tygodniu, podczas których rezygnujemy z treningów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here