Korony zębowe – dobry sposób na przebarwienia na zębach

0
1731

Problem przebarwień na zębach dotyka coraz większą liczbę osób. Warto jest jednak wiedzieć, w jaki sposób radzić sobie z przebarwieniami na zębach. Jednym z takich sposobów jest z całą pewnością zakładanie koron zębowych. Czym dokładnie są korony zębowe? W jaki sposób się je zakłada? Na co warto zwrócić uwagę, kiedy je zakładamy? Pytań związanych z koronami zębowymi oraz ich założeniem jest bardzo dużo. W naszym artykule, spróbujemy znaleźć odpowiedź na niektóre z nich.

Przede wszystkim – co to są korony zębowe?

Zanim zaczniemy mówić o sytuacjach, w których powinniśmy założyć korony zębowe, trzeba wiedzieć, czym dokładnie one są. Korony zębowe, to nakładki na zęby, które mogą swoim kształtem przypominać czapeczki. Zakłada się je przede wszystkim w celu zapewnienia naszym zębom estetycznego wyglądu. Korony zębowe zakładane są zatem w sytuacji, kiedy dotyka nas problem próchnicy, borykamy się z nawracającymi przebarwieniami czy po prostu ukruszył się nam ząb. Warunek, jeśli chodzi o założenie korony zębowej jest jeden: ząb, na który jest ona zakładana musi być zdrowy. Bardzo ważne jest także to, że korony zębowe nakładane są na zęby martwe. To rozwiązanie, które jest swego rodzaju ostatecznością. Kiedy nie ma możliwości wdrożenia innych, inwazyjnych metod leczenia, zakłada się korony zębowe.

Jakie są rodzaje koron zębowych?

W zależności od tego, z jakim dokładnie problemem naszego uzębienia się borykamy, takie też korony zębowe będą zakładane. W przypadku pacjentów, którzy mają bardzo duże problemy związane z nawracającą próchnicą, stosuje się korony porcelanowe na podbudowie ze złota. Złoto ma bowiem bardzo silne właściwości przeciwpróchnicze. Najczęściej jednak zakładane są korony pełnoceramiczne. Ich największą zaletą jak również cechą charakterystyczną jest przede wszystkim to, że są one zawsze niemalże identyczne jak nasze naturalne zęby. Rozróżnienie tego, co jest koroną, a co zębem, w przypadku koron pełnoceramicznych, jest bardzo trudne. Wiele zależy tutaj jednak od tego, w jakiś sposób zostanie dobrany kolor masy, z której korona zostanie uformowana. Dobry protetyk poradzi sobie z tym zadaniem bez najmniejszych problemów. Nie wierzysz? Dowiedz się więcej na savoydent.pl!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here