Kinezyterapia

0
2441

Słowo kinezyterapia dosłownie tłumaczy się, jako „lekarstwo na ruch”. W dzisiejszych czasach wiele osób prowadzi siedzący tryb życia, więc część mięśni ciała jest wykorzystywana w znacznie mniejszym stopniu niż jest to zamierzone przez naturę. Z tego powodu powstają zwężenia, zaburzenia krążenia, co w dłuższej perspektywie prowadzi do licznych chorób układu mięśniowo-szkieletowego. Niektóre z nich są wyjątkowo ciężkie, bolesne lub nieuleczalne. Wiele może prowadzić do komplikacji. Kinezyterapia zapewnia niezbędne obciążenie mięśni, co pozwala na chwilę przywrócić ciało do normy.

Metodologia leczenia kręgosłupa i stawów na wielofunkcyjnych symulatorach opiera się na zastosowaniu kinezyterapii – leczenia ruchowego.

Ta metoda obejmuje system ćwiczeń mających na celu trening głębokich mięśni pleców i stawów przylegających do aparatu kostno-stawowego. Stwarza to korzystne warunki do przywrócenia upośledzonych funkcji kręgosłupa, stawów, chrząstki i tkanki mięśniowej. W wyszkolonym obszarze poprawia się ukrwienie, normalizuje napięcie mięśniowe i przywraca upośledzone trofeum.

Ćwiczenia wykonywane są pod nadzorem wykwalifikowanych specjalistów. Przeprowadzenie tej metody kinezyterapii pomoże skutecznie radzić sobie z takimi dolegliwościami jak martwica kości, bóle kręgosłupa, przepukliny i wypukłości międzykręgowe, zła postawa i skolioza, artroza, konsekwencje urazów i innych chorób układu mięśniowo-szkieletowego.

Kinezyterapia – zastosowanie w chorobach kręgosłupa

W większości przypadków przyczyną bólu pleców są zmienione tkanki miękkie (mięśnie, więzadła, ścięgna) otaczające kręgosłup. Ból w nich występuje w wyniku przeciążenia tkanek, które występuje z różnymi czynnikami, które zwiększają nacisk na kręgosłup. Może to być przedłużony pobyt w jednej pozycji, na przykład praca pracowników biurowych, kierowców, zła postawa, pochylanie się, podnoszenie ciężarów, spanie na niewłaściwej poduszce lub materacu, brak mobilności fizycznej lub przeciążenie podczas uprawiania różnych sportów.

Przy przedłużonym przeciążeniu tkanek miękkich i bezczynności w związku z tym stanem z czasem pojawiają się zmiany dystroficzne w kręgach, krążkach międzykręgowych i stawach kręgosłupa, co objawia się rozwojem martwicy kości, pojawieniem się wypukłości i przepuklin międzykręgowych dyski, skoliozy.

Szybkie leczenie martwicy kości jest bardzo ważne. Bez tego choroba postępuje i może powodować liczne powikłania, takie jak rwa kulszowa lub przepuklina, a w szczególnie ciężkich przypadkach może prowadzić do porażenia dolnej części ciała. Metoda kinezyterapii daje możliwość łatwego i bezbolesnego powrotu do zdrowia po tej dolegliwości. Polega na oddziaływaniu ruchem na organizm, które uruchamiają mechanizmy regeneracji. W ten sposób można łatwo wyleczyć osobę bez operacji i środków chemicznych. Kolejną zaletą tej metody jest brak skutków ubocznych.

Zastosowanie metody kinezyterapii pozwala wyeliminować przeciążenie mięśni pleców, pomaga zmniejszyć obrzęk i stan zapalny tkanek miękkich z powodu normalizacji krążenia krwi, a także prowadzi do przywrócenia zaburzeń troficznych kręgosłupa i okolic tkanki.

Lekarz powinien monitorować stosowanie kinezyterapii w chorobach pleców.
Ta metoda pokazuje dobre wyniki w zakresie odzyskiwania wielu chorób kręgosłupa, ale należy ją przepisać, biorąc pod uwagę specyfikę choroby każdego pacjenta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here