Jakie słuchawki dla sportowca, a jakie dla gracza?

0
1996

Poszukujesz słuchawek dla siebie? A może chcesz je podarować bliskiej osobie? Warto, byś wiedział, jakimi parametrami kierować się podczas zakupu, ale nie tylko. Zacznij od doboru modelu do użytkownika. Innymi słowy: zastanów się, do jakich czynności będziesz wykorzystywał słuchawki Ty bądź Twój bliski.

Idealne słuchawki dla sportowca

Muzyki lubimy słuchać wszędzie – i w domu, i poza nim. Ulubione albumy puszczamy podczas gotowania, sprzątania, pracowania czy spacerowania. Muzyka umila nam także czas podczas ćwiczeń. By nie zakłócać spokoju innych i nie narzucać im „naszego” gatunku, powinniśmy zakupić słuchawki. Tylko jakie? Okazuje się, że inne sprawdzą się dla biegacza, inne dla kulturysty czy osoby uprawiającej fitness.

Porady:

  1. Czy sport, który uprawiasz, wiąże się z wykonywaniem energetycznych ruchów? Słuchawki idealne do fitnessu będą inne od tych, z których można korzystać podczas podnoszenia ciężarów czy ćwiczenia mięśni na stepperze. Jeśli często zmieniasz pozycję i potrzebujesz swobody ruchu, zainwestuj w słuchawki bezprzewodowe. Służą do parowania ze smartfonem – to z niego będziesz puszczał muzykę. Niektóre modele mają wbudowany mikrofon, więc gdyby ktoś zadzwonił, przeprowadzisz przez nie rozmowę. Działają przez kilka godzin nieprzerwanej pracy, więc bez trudu starczą Ci na cały czas treningu.
  2. Czy sport, który uprawiasz, wiąże się z przebywaniem poza domem? Jeżeli ćwiczysz w jednym miejscu, np. na łące, rampie czy siłowni, możesz sobie pozwolić na wygodne słuchawki dokanałowe, które będą się świetnie trzymać nawet w przypadku wykonywania energiczniejszych ruchów. Niestety powinny z nich zrezygnować osoby przemieszczające się blisko dróg w miejscach podwyższonego ryzyka wypadku. Tacy sportowcy muszą wybierać słuchawki tłumiące dźwięki w niższym stopniu – to ważne, by usłyszeli dźwięk nadjeżdżającego samochodu.
  3. Czy sport, który uprawiasz, zajmuje wiele godzin każdego dnia? Osoby ćwiczące długo i energicznie mogą nie skorzystać na słuchawkach bezprzewodowych tak dobrze, jak te, które wychodzą biegać czy jeździć na rowerze przez 1-3 godziny. Jeśli słuchawki wyładują im się w trakcie treningu, zostaną z nieprzyjemną ciszą. Proponujemy zatem zastąpić je słuchawkami przewodowymi, ale z klipsem – przypięte od wewnętrznej strony koszulki nie będą przeszkadzały ani ograniczały ruchów.

Idealne słuchawki dla gracza

Wprost przeciwnymi cechami powinny się odznaczać idealne słuchawki dla gracza. Te muszą blokować dźwięk z zewnątrz i idealnie przekazywać dźwięki. Polecane są zwłaszcza słuchawki nauszne (wokółuszne). Jeśli grasz w gry typu multiplayer i chcesz kontaktować się z drużyną, by na bieżąco konsultować taktykę i omawiać położenie przeciwników, wybierz model z mikrofonem.

W przypadku graczy kupowanie słuchawek bezprzewodowych ma mniejszy sens niż w przypadku sportowców. Gamer i tak jest „przywiązany” do jednego miejsca – komputera czy konsoli. Warto zatem większą uwagę zwrócić na parametry. Dopilnuj też, by słuchawki miały osobny regulator głośności, byś w gorących momentach rozgrywki mógł ściszyć lub pogłośnić dźwięki gry oraz krzyki znajomych z drużyny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here