Jak zacząć ćwiczyć na siłowni?

2
5654
Jak zacząć ćwiczyć na siłowni

Jeżeli nigdy wcześniej nie byłeś na siłowni i dopiero w ostatnim czasie postanowiłeś zapisać się po raz pierwszy do prawdziwego klubu fitness, na pewno trochę się obawiasz, że nie poradzisz sobie z tą nową dla ciebie aktywnością fizyczną. Sprawdź zatem, jak zacząć ćwiczyć na siłowni, aby od razu móc uniknąć podstawowych błędów często popełnianych przez osoby początkujące.

Potrzebny plan treningowy na siłowni

Nie musisz od razu ustalać swojego całego planu treningowego. Zanim przygotujesz sobie zestaw ćwiczeń na wszystkie dni tygodnia, udaj się na siłownię w celach zapoznawczych. Poświęć całą godzinę na przyjrzenie się poszczególnym maszynom, urządzeniom i innym przyrządom do ćwiczeń. Przejdź przez całą salę i spróbuj wykonać ćwiczenia na każdej z odnalezionych maszyn. Powinieneś znaleźć tuż przy nich dokładne instrukcje, jak z nich korzystać – jeśli tam ich nie ma, nie bój się podejdź do pracującego na siłowni trenera i zapytać go o prawidłową technikę konkretnego ćwiczenia. On na pewno z chęcią ci wszystko pokaże i dokładnie wytłumaczy. A im szybciej załapiesz podstawową technikę, tym efektywniejsze okażą się twoje późniejsze treningi.

Pierwszy trening na siłowni

Pierwszy trening na siłowni może być dość trudny. Zaczniesz gubić się pośród tych wszystkich dziwacznych maszyn, będziesz biegać od jednego miejsca do drugiego i zaczniesz mieć wrażenie, że wzrok wszystkich osób ćwiczących skierowany jest właśnie na ciebie. Musisz to wszystko przetrzymać. Do nowego miejsca zawsze trzeba się przyzwyczaić i choć teraz wydaje ci się, że siłownia nie jest dla ciebie, już po paru tygodniach będziesz śmiać się ze swoich wcześniejszych obaw. Skoro już zapisałeś się do takiego klubu, wykorzystaj swój karnet jak najlepiej. Zainteresuj się różnymi ćwiczeniami, szukaj ich w Internecie bądź posługuj się gotowymi planami treningowymi. Po pewnym czasie stanie się to dla ciebie śmiesznie łatwe.

Ważne ćwiczenia na siłowni

Ćwicząc na siłowni, musisz też pamiętać o stosowaniu odpowiedniej diety. Sprawdź zatem również, co jeść po siłowni, aby pobudzać swoje mięśnie do wzrostu i zapewniać im odpowiednią ilość białka. Zbilansuj swoją codzienną dietę tak, by pomogła ci ona osiągnąć twój cel.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here