Jak zacząć biegać?

1
7767
Jak zacząć biegać

Większość osób kojarzy bieganie ze sportem bardzo męczącym, wymagającym i dość nieprzyjemnym. Mało kto chce go uprawiać, podczas gdy w bieganiu można się błyskawicznie zakochać – trzeba się tylko do niego przekonać i zacząć praktykować tą dyscyplinę w miarę regularnie. Jak zacząć biegać? Jak często to robić? Na te pytania warto poznać odpowiedzi jeszcze przed wprowadzeniem takiej aktywności do swojego trybu życia.

Jak zacząć biegać?

Początki biegania będą na pewno trudne. Osoba, która dotychczas spędzała całe dnie na swojej kanapie przed telewizorem, na pewno nie będzie w stanie pokonać od razu odległości kilku kilometrów. Dla niej przebiegnięcie nawet tych stu metrów może okazać się poważnym wyzwaniem, któremu nie będzie w stanie niestety sprostać. Nikogo nie powinno to jednak załamywać. Każdy od czegoś zaczynał i nawet najlepsi biegacze początkowo nie potrafili przebiec bez zadyszki chociażby tego jednego kilometra. Najlepiej dać więc sobie trochę czasu i zacząć od szybkich spacerów, stopniowo zastępując je marszami, a później przechodząc do lekkiego truchtu. Z czasem taka aktywność przestanie człowiekowi wystarczać. Naturalnie przejdzie on do biegu i bez trudu pokona dzięki niemu wybraną odległość.

Jak biegać żeby schudnąć?

Jak biegać żeby schudnąć? Trzeba to robić często. Trening wykonany raz w tygodniu pozwoli na spalenie maksymalnie czterystu kilogramów i nie będzie mieć niestety większego wpływu na efektywność samego odchudzania. Aktywność fizyczna powinna być wykonywana przynajmniej te trzy razy w tygodniu. Jeżeli pogoda za oknem dopisuje, najlepiej biegać na świeżym powietrzu, przygotowując sobie wcześniej wygodne obuwie dostosowane do konkretnej powierzchni oraz komfortowy strój sportowy. Zimą i jesienią warto skorzystać z usług siłowni i klubów fitness. Każda tego typu placówka wyposażona jest w przynajmniej kilka bieżni, które zastępują naturalne podłoże.

Co jeść przed i po bieganiem?

A co jeść przed i po bieganiem, aby mieć siłę na trening i tuż po nim móc się szybko zregenerować? Posiłek mający dodać człowiekowi energii należy spożyć ok. godzinę lub dwie godziny przed treningiem, aby zdążył się on częściowo częściowo strawić i nie zalegał w żołądku. Po biegu można natomiast sięgnąć po danie składające się z węglowodanów oraz białka.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here