Jak poradzić sobie z kacem?

1
6727
Jak poradzić sobie z kacem

Każdemu człowiekowi od czasu do czasu zdarza się przesadzić z alkoholem. Nawet najbardziej zagorzali abstynenci chodzą na różne spotkania towarzyskie i imprezy rodzinne, dając się czasem namówić na tą niewielką lampkę szampana czy mały kufel piwa. O ile na takiej porcji alkoholu się kończy, człowiek rano czuje się dosyć dobrze i może spokojnie udać się do pracy lub szkoły albo, jeśli trwa weekend, zająć się domowymi obowiązkami. Gdy tego alkoholu dnia poprzedniego było jednak zbyt dużo, pojawia się silny kac, który uniemożliwia często zwleczenie się z samego łóżka. Jak leczyć kaca, aby przejść przez niego jak najszybciej? Czy są jakieś metody, które potrafią go pokonać?

Tłuszcze przed spożywaniem alkoholu?

Najlepiej mu oczywiście zapobiegać. Oczywiście alkohol jest dla ludzi, ale trzeba znać swój umiar. Jeżeli ktoś wie, że po wypiciu nawet niewielkiej jego dawki zazwyczaj nie czuje się zbyt dobrze na drugi dzień, powinien skupić się na zjedzeniu odpowiedniego posiłku przed samą imprezą. Musi się on składać przede wszystkim z tłuszczu, który doskonale wyścieli żołądek i przygotuje go do przyjęcia alkoholu, a także stworzy na nim pewnego rodzaju barierę ochronną. Przed piciem warto też przyjąć większą ilość płynów w postaci wody z dodatkiem cytryny. A co na kaca sprawdzi się najlepiej, gdy ten już się pojawi?

Uzupełnianie płynów

Najważniejsze jest uzupełnienie straconych płynów. Organizm po spożyciu większej porcji alkoholu zazwyczaj jest po prostu odwodniony, co może objawiać się silnym bólem głowy. Warto zatem jeszcze przed położeniem się do łóżka ustawić sobie na szafce nocnej sporą butelkę z wodą mineralną i wycisnąć do niej sok z połówki cytryny. Rano, jeszcze przed stanięciem na nogi, najlepiej od razu przyjąć pół litra płynów. Wodę należy popijać przez cały dzień, zastępując ją od czasu do czasu czarną i zwykłą kawą, która pobudzi organizm do działania. Mimo iż kac potrafi być tak silny, iż człowiek przez niego traci ochotę na cokolwiek, warto zmusić się do chociażby drobnej aktywności fizycznej – wyjść na świeże powietrze i przejść się przez kilkanaście minut.

Kac – zapobieganie – objawy i metody na kaca

Kac – zapobieganie – objawy i metody na kaca – artykuły tego rodzaju od lat pojawiają się w Internecie, a mimo wszystko wiele osób wciąż przeżywa okrutne katusze tuż po suto zakrapianych imprezach. Trzeba zatem liczyć się z konsekwencjami swoich czynów.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here