Czym zajmują się fundacje pomocy chorym na nowotwór?

0
2144

Fundacje pomocy osobom chorym na raka oferują różnorodne wsparcie pacjentom dotkniętym nowotworem. Czym się zajmują poszczególne organizacje?

W Polsce istnieje wiele fundacji pomocy chorym na raka. Organizacje ogólnopolskie prowadzą akcje edukacyjne, kampanie na szeroką skalę, organizują zbiórki pieniędzy w internecie na leczenie, działają na rzecz poprawy jakości życia chorych na raka. Z kolei podmioty lokalne organizują zwykle przedsięwzięcia na terenie swojego regionu – różnego rodzaju warsztaty, konsultacje i grupy wsparcia.

Większość stowarzyszeń i fundacji pomocy chorym posiada również własne strony internetowe, na których udostępnia informacje o swoich aktualnych działaniach i wartościowe materiały edukacyjne na temat choroby. Wiele organizacji dostępnych jest również w mediach społecznościowych.

Ponadto, w internecie działają fora onkologiczne. Dzięki nim, pacjenci mogą nawiązać kontakt między sobą i wymienić się swoimi doświadczeniami na temat m.in. przebiegu choroby i leczenia.

Jakie fundacje onkologiczne działają w Polsce?

Wśród organizacji, które pomagają chorym na raka znajdują się fundacje pomocy dzieciom i osobom dorosłym. Wśród nich są m.in. fundacja Rak’n’Roll, Fundacja Iskierka, Fundacja DKMS, Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych na Chłoniaki Przebiśnieg, czy Fundacja Pomóż im na Rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum dla Dzieci.

Fundacja Spełnionych Marzeń angażuje w swoje działania znane osoby, m.in. aktorów, takich jak Kuba Wesołowski czy Magdalena Różdżka. Członkowie fundacji, jak sami mówią, wprowadzając uśmiech i radość zmieniają atmosferę panującą na oddziałach onkologii dziecięcej. Prowadzą takie projekty jak Międzynarodowe Igrzyska Sportowe „Igrzyska Spełnionych Marzeń” czy pokazy mody z udziałem swoich podopiecznych.

Fundacja SOS Życie niesie pomoc dzieciom i młodzieży, które wymagają transplantacji szpiku kostnego i potrzebują pomocy w leczeniu innych schorzeń. Głównym celem Ośrodka Diagnostycznego Chorób Nowotworowych Fundacji SOS Życie jest m.in. świadczenie usług medycznych na wysokim poziomie i systematyczne podwyższanie wiedzy i umiejętności zawodowej personelu.

Fundacji DKMS to największy Ośrodek Dawców Szpiku w Polsce. Najważniejszym celem fundacji jest znalezienie dawców szpiku dla pacjentów potrzebujących przeszczepienia.

W Polsce powstała także Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych. Zrzesza ona 47 organizacji z całego kraju i ponad 100 tysięcy pacjentów onkologicznych. Więcej informacji na temat fundacji niosących pomoc osobom chorym na nowotwór znajdziesz na https://www.dkms.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here