Czy warto zdecydować się na wybielanie zębów?

0
1852
wybielanie-zebow

Pijesz parę filiżanek kawy dziennie? Wypijasz dużą ilość herbatki, czerwonego wina? Natomiast może palisz papierosy? Wszelkie owe elementy służą powstaniu przebarwień i nalotów, jakie ciężko wyeliminować podczas normalnego mycia. Wybielanie zębów jest jednakże możliwe – nie jedynie w gabinecie dentystycznym, lecz także w domu.

Jak wybielać zęby?
Środków wybielania zębów jest mnóstwo, zacząwszy od wybielających past poprzez specjalistyczne nasadki po oczyszczanie zębów w gabinecie stomatologicznym. Jeśli pragniesz jedynie subtelnie polepszyć odcień własnych zębów bądź wyeliminować przebarwienia, jakie powstały świeżo – należałoby sięgnąć po wybielającą pastę do zębów. Są one bezpieczne do używania w domu. Systematyczne wykorzystywanie pasty wybielającej może mnóstwo zdziałać, jeśli przebarwienia są jedynie zewnętrzne. Unikaj w tymże okresie picia kawy oraz herbatki, jakie bardzo oddziałują na odcień zębów. Jeśli jednakże pragniesz poprawić odcień własnych zębów oraz rozświetlić je mocniej, to najbezpieczniej jest skorzystać z wybielania w gabinecie stomatologicznym. Substancje wybielające muszą być właściwie wykorzystywane, żeby nie zniszczyć zębów, dlatego potrzebna jest kontrola dentysty nad zabiegiem.

Wybielanie w gabinecie
W owej technice wykorzystuje się środki o dużym natężeniu nadtlenku wodoru. Rezultat osiągany podczas takiego wybielania zwykle jest niezwykle dobry, jednakże poniektóre osoby mają szkliwo wytrzymałe na wybielanie oraz zabieg może nie przynieść pożądanego efektu. Zaletami takiego zabiegu jest to, iż trwa on relatywnie krótko, rezultat jest błyskawicznie zauważalny oraz jest mniejsze zagrożenie urażenia dziąseł aniżeli przy np. wybielaniu domowym. Specjalista najpierw określa odcień zębów, po czym oczyszcza je ze złogów oraz płytki nazębnej. Potem zabezpiecza dziąsła oraz okolice przyszyjkowe zębów specjalistycznym preparatem. Później stosuje środek wybielający na zęby. Środek jest na zębach poprzez 15-20 minut, w czasie których, w zależności od preparatu, może być naświetlany profesjonalnymi lampami. Potem specjalista eliminuje żel z zębów oraz w razie konieczności powtarza wyżej przytoczone czynności, aż do osiągnięcia zadowalającego rezultatu (najwyżej do 3-4 razy). Należy pamiętać, iż niejednokrotnie w przeciągu pierwszej doby dochodzi do dalszego wybielania zębów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here