Czy dorośli powinni się bać gabinetu stomatologicznego?

0
520

Wizyta w gabinecie stomatologicznym rzadko bywa przyjemna. Trudno znaleźć drugie takie miejsce, które w równym stopniu przerażałoby zarówno dzieci, jak i dorosłych. Często wynika to jednak bardziej z nieodpowiedniego podejścia, a także utartych stereotypów, aniżeli z faktycznych doświadczeń. Rzeczywistość zazwyczaj pokazuje bowiem, że nie ma się czego bać. I nie, nie są to puste słowa, które mają przełamać nieskrywany przez wielu lęk przed dentystą. Obecnie gabinet stomatologicznym w niewielkim tylko stopniu przypomina placówki, które „straszyły” kilkanaście lat temu. Związane jest to przede wszystkim ze znacznie lepszym wyposażeniem, jak również z wykorzystaniem nowoczesnych technologii oraz rozwiązań. Sprawiają one, że wizyta u dentysty może okazać się bezproblemowa.

Dlaczego nowoczesny gabinet stomatologiczny to miejsce dla dorosłych?

Nie da się ukryć, że największym źródeł obaw jest domniemany ból, który towarzyszy poszczególnym zabiegom. Wymienić w tym miejscu należy głównie:

  • leczenie kanałowe,
  • borowanie,
  • wyrywanie zębów.

Jak się jednak okazuje, obecnie tego typu usługi realizowane są całkowicie bez bólu. Jak to jest możliwe? Oczywiście poprzez zastosowanie właściwego znieczulenia miejscowego. Co równie ważne, nie musi być ono podawane przez zastrzyk. Dentyści często stosują bowiem specjalne żele, maści, a także kremy.

Dzięki znieczuleniu leczenie odbywa się w komfortowych warunkach, a pacjenci nie muszą martwić się bólem. Jeśli ktoś ma wątpliwości i nie wie, czego ma się spodziewać, zawsze może skonsultować się z dentystą przed zabiegiem. Poszerzanie swojej wiedzy na ten temat to najlepszy sposób na poradzenie sobie z lękiem przed wizytą w gabinecie stomatologicznym.

Dynamiczny rozwój medycyny sprawił, że lekarze specjaliści dysponują wieloma niezwykle skutecznymi metodami, dzięki którym nawet najbardziej skomplikowane leczenie przebiega w sposób sprawny i bezbolesny. Warto o tym pamiętać przed kolejnym wybuchem paniki spowodowanym zbliżająca się wizytą w gabinecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here