Buty dla panny młodej – sprawdź, czym kierować się przy wyborze

0
1351

Dzień ślubu należy do jednych z najważniejszych w życiu, dlatego nie ma nic dziwnego w tym, że chcemy wyglądać jak najlepiej. Panowie wybierają starannie skrojone garnitury i eleganckie buty, a panie przeglądają wszystkie możliwe salony z modą ślubną, poszukując „tej jedynej” sukni. Jednak nie tylko suknia jest elementem stroju panny młodej – oprócz tego, są jeszcze dodatki, a także buty. To właśnie tym ostatnim poświęcimy dziś nieco uwagi: na co zwrócić uwagę wybierając obuwie dla panny młodej?

Stylowy wygląd

Jedną z najistotniejszych kwestii podczas wyboru butów dla panny młodej jest oczywiście ich wygląd. Obuwie staje się tym ważniejsze, im krótsza jest suknia – przy bardzo długich modelach sukien, buty po prostu kryją się pod nią i widać je tylko w krótkich chwilach, kiedy panna młoda wchodzi po schodach czy siada na krześle.

Jednak niezależnie od tego, czy buty będą widoczne ciągle, czy tylko przez krótkie chwile, warto zadbać o ich stylowy wygląd. Należy dobrze dopasować je do sukni, nie tylko kolorystyczne, ale również – w miarę możliwości – pod kątem tego, jak się prezentują. Przykładowo, jeśli suknia posiada nietypowe zdobienia (np. koronkę w innym kolorze niż biały), warto zadbać o to, by i na butach znalazły się podobne akcenty.

Komfort

Kolejną kwestią, która ma niebagatelne znaczenie, jest także wygoda obuwia na ślub. Jeśli na co dzień przyszła panna młoda raczej nie nosi szpilek, nie sposób oczekiwać, że nagle będzie poruszać się w nich z gracją, a już na pewno nie można spodziewać się, że przetrwa całą noc na kilkunastocentymetrowym, wąskim obcasie.

Świetnym rozwiązaniem mogą okazać się na przykład czółenka na słupku. Szeroki obcas pozwoli wysmuklić nogę i optycznie ją wydłużyć, a jednocześnie zapewni stabilność, która może okazać się zbawienna podczas całej nocy wypełnionej tańcem i zabawą. Do podobnego wniosku doszli producenci obuwia, bowiem w sprzedaży można znaleźć bardzo szeroką gamę czółenek na słupku w ciepłych i chłodnych odcieniach bieli, tworzonych głównie z myślą o pannach młodych.

Załóż buty przed ślubem

Kupując buty na ślub, wiele panien młodych popełnia jeden, bardzo ważny błąd: chowa wymarzone obuwie do szafki, wyjmując je jedynie na krótkie przymiarki. Oczywiście, motywacja jest dobra – w końcu nie chcemy, żeby idealne czółenka na słupku uległy uszkodzeniu, jednak takie rozwiązanie może sprawić, że pannę młodą czeka noc pełna bólu.

Trudno jest ocenić, jaki komfort oferuje obuwie, nosząc je przez zaledwie kilka minut. Może okazać się, że czółenka, które podczas przymiarek wydawały się być idealnie skrojone na stopę, po dwóch czy trzech godzinach noszenia bardzo ocierają. Rozwiązanie jest bardzo proste: obuwie ślubne warto ponosić po domu, w bezpiecznych warunkach, przez kilka godzin. To pomoże upewnić się, że są komfortowe.

Choć to suknię widać z wierzchu, to właśnie nieodpowiednio dobrane buty mogą sprawić, że z najpiękniejszego dnia w życiu, ślub zamieni się w wydarzenie, o którym panna młoda będzie chciała zapomnieć. Dlatego warto zwrócić uwagę na wspomniane przez nas wyżej kwestie i dobrze dopasować obuwie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here