Aerobik w wodzie – znakomita forma spędzenia aktywnie czasu wolnego

0
2043
Aerobik w wodzie – znakomita forma spędzenia aktywnie czasu wolnego

W dzisiejszych czasach można zaobserwować zwiększoną aktywność fizyczną wśród ludzi. To jaką formę aktywności fizycznej wybierzemy zależy tylko i wyłącznie od nas i od naszych predyspozycji. Jednak wiele osób wybiera aerobik w wodzie, który zdecydowanie odpręża i pomaga utrzymać sprawność fizyczną. Ten rodzaj aerobiku w wodzie to rodzaj ćwiczeń aerobowych wykonywanych w basenie.

Aerobik wykonywany w wodzie ma na celu poprawić pracę układu sercowo-naczyniowego poprzez wykonywanie rutynowych ćwiczeń o mniejszej intensywności. Przykładem takich ćwiczeń może być chodzenie po wodzie, podwodne kopnięcia i uderzenia oraz ćwiczenia wykonywane z ciężarkami itp.

Dlaczego decydujemy się na ten rodzaj aktywności fizycznej?

Aerobik w wodzie zdecydowanie poprawia stan naszego układu sercowo-naczyniowego oraz wzmacnia nasze mięśnie nie obciążając naszych stawów. Woda stwarza pewnego rodzaju opór co sprawia, że ćwiczenia są łatwiejsze w wykonaniu, natomiast odczuwana jest moc ćwiczeń. Często osoby starsze bądź osoby cierpiące z powodów urazów stawów nie mogą wykonywać ćwiczeń polegających na skokach, bieganiu itp. Wówczas alternatywą dla codziennej aktywności fizycznej może być fitness prowadzony w wodzie, ponieważ nasz układ kostny jest zdecydowanie odciążony i wykonywane ćwiczenia nie przynoszą nam dolegliwości bólowych tak jak ma to w przypadku ćwiczeń stacjonarnych. Aerobik wykonywany w wodzie to alternatywa dla starszej populacji, która zwykle wymaga mniej intensywnych ćwiczeń.

Aktywność fizyczna w wodzie stwarza również komfort dla osób ćwiczących, ponieważ utrzymana jest niższa temperatura ciała, dzięki temu wiele osób odczuwa zmniejszenie stresu. W wodzie istnieje mniejsze ryzyko doznania kontuzji, dlatego też ćwiczenia w wodzie są idealnym pomysłem dla osób, które chcą ćwiczyć mniej intensywnie.

Jakie są korzyści wynikające z aktywności fizycznej w wodzie?

Otóż ćwiczenia wykonywane w wodzie mogą pomóc osobom chorującym przewlekle odzyskać sprawność bez obciążania stawów i narażenia się na dolegliwości bólowe. Osoby, które chorują na zapalenie stawów mogą liczyć na poprawę stanu bądź zmniejszenie dolegliwości bólowych. Aktywność fizyczna wykonywana w wodzie jest idealnym rozwiązaniem również dla kobiet w ciąży.

Jeśli nie ma przeciwwskazań wydanych przez lekarza wówczas każda kobieta w ciąży może zdecydowanie korzystać z tej formy aktywności fizycznej. Jest ona zdecydowanie bezpieczna i pomaga odciążyć obciążony już kręgosłup. Osoby starsze korzystające regularnie z ćwiczeń na basenie dostrzegają poprawę jakości życia poprzez wzmocnienie mięśni i układu kostnego. Aktywność fizyczna znakomicie wpływa na poprawę zdrowia psychicznego zarówno u mężczyzn jak również u kobiet.

~Zainteresowany? Sprawdź aerobik w wodzie w Parkwodny.pl w Krakowie

Wszystkie osoby wybierające ten rodzaj aktywności fizycznej prawdopodobnie odniosą zdecydowanie zauważalne korzyści z uczestnictwa w zajęciach aerobiku wodnego. Nawet Ci, którzy nie muszą korzystać z aerobiku wodnego ze względów zdrowotnych są bardzo zadowoleni z zauważalnych efektów.

Ćwiczenia w wodzie to kompleksowy trening, który pomaga w spaleniu nadliczbowych kilogramów nie obciążając przy tym aparatu ruchu. Wszystkie stawy są w pełni bezpieczne podczas wykonywania zaplanowanych ćwiczeń na basenie.

Do treningu w wodzie wykorzystywane są różne dodatkowe akcesoria, które pomagają niektórym osobom w utrzymaniu równowagi lub zapewniają im bezpieczeństwo w przypadku, gdy nie umieją pływać i czują się niekomfortowo pozostają w wodzie. Akcesoria są również wykorzystywane do różnego rodzaju ćwiczeń z obciążeniem poprzez dodatkowy opór stawiany w wodzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here