Najczęściej operacja piersi kojarzy nam się z ich powiększaniem lub też zmniejszaniem. Ale czasem też dochodzą do nas słuchy na temat operowania piersi męskiej.

Izolowanie może być również zajęta tętnica potyliczna (bóle w okolicy potylicy), tętnica językowa (chromanie języka lub bolesne owrzodzenie), tętnica żnchwowa (chromanie żuchwy), tętnica oczna (ślepota w 50% przypadków), tgtnice kręgowe (niewydolność kręgowo-podstawna).

Chodzi tu o mleczny hormon, dzięki któremu kobieta może być mamą, ale w nadmiarze daje on niepożądane skutki.

Zmiany zmartwiające naczyń z naciekami ziarniczymi zajmują górne i dolne drogi oddechowe; nerki, układ nerwowy, skórę, oczy, serce i stawy.

Podany przez Zeeka podział zapalnych chorób naczyń, który uwzględnia kaliber zajętych tętnic oraz częściowo charakter morfologiczny odczynu zapalnego jest najbardziej przydatny dla klinicysty.

Większość osób które cierpią na tę chorobę nie dopuszcza do siebie myśli że są chore i potrzebują leczenia.

kostka zwichniętaStawy ze względu na swoją budowę skazane są na uszkodzenia. Dzięki nim możemy chodzić, charakteryzują się tym, że posiadają powierzchnię wklęsłą i wypukłą. Przez to łatwo o uraz np zwichniętą kostkę.

jakanieJest to zaburzenie mowy, polega ono na częstym powtarzaniu lub przedłużaniu głosek, sylab.

korzonkiOczywiście ulgę w przypadku korzonków przyniosą leki przeciwbólowe i przeciwzapalne. Atak korzonków wymaga odpowiedniego leczenia.

bakterieBakteria ta jest głównym sprawcą choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy. Jeszcze kilka lat temu uważano, że przyczyną tych chorób jest niewłaściwy tryb życia i stres. Ale okazało się, że winna jest właśnie ta bakteria.